ייעוץ אדריכלי

אדריכלות הינה תחום נרחב אשר בו לא מעט שלוחות וסעיפים שונים. תחום הייעוץ האדריכלי טומן בחובו שנים רבות של ניסיון והיכרות מעמיקה עם עולם ההנדסה ועיצוב הפנים. כל טעות המתבצעת בתחום האדריכלות עלולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים ואפילו יותר מכך ולכן בעבודה אדריכלית מכל סוג שהוא חשוב להיעזר באנשי מקצוע שזוהי ההתמחות שלהם והם מתמקצעים בייעוץ אדריכלי.

ייעוץ אדריכלי

מטרת האדריכל – לתכנן ולבצע מבנה בטוח תקני ומותאם לדרישות המשתמשים.

מטרת התכנון לשקף את המצב המבוקש ולמקסם את תוצאות הסופיות של הפרויקט.
כמו כן במהלך התכנון ניתן לצפות בעיות תכנוניות הנוגעות לפרויקט כמכלול מתוך מבט כולל עם מתכנני המערכות השונות במבנה, החל בשלד המבנה ובהמשך של אספקה והוצאות מים, מיזוג אוויר, חשמל ועוד.

ייעוץ לאורך כל הדרך

שירותי יעוץ אדריכלי מטרתם להתאים את המבנה המתוכנן לשימוש ע"פ הצורך, יאפשרו תפקוד מלא וביצוע עבודות על הצד המקצועי ביותר, יחסכו לא מעט כסף ויאפשרו לתכנן את כל העבודה מראש מבלי לקחת סיכונים מיותרים. הייעוץ האדריכלי מלווה את הלקוח לכל אורך הדרך ומאפשר לו לקבל את ההחלטות החכמות ביותר בכל שלב ובכל אחת מההחלטות שלו.

ליווי הפרויקט מתבצע לרוב לאורך הבנייה ובכך מבטיח שההיבטים שעלו בתכנון מיושמים כפי הנדרש.

חשוב לקבל שירותי ייעוץ אדריכלי באופן אובייקטיבי אשר יבטיח את קיום האפשרויות המתאימות ביותר ללקוח. בין שמדובר בייעוץ לבניית בתים פרטיים ובין אם מדובר בייעוץ אדריכלי לבנייה של מבנים ציבוריים או מבני תעשייה שונים הרי שיש חשיבות גדולה ביותר למקצועיות של היועץ ולניסיון שצבר במהלך השנים. חשוב לבחור יועץ אדריכלי המתמחה בתחום הרצוי הספציפי הרלוונטי על מנת להבטיח כי התוצאה תהיה הטובה ביותר.

בחירת יועץ אדריכלי הינה גורם התלוי במספר גורמים: התקציב האישי והזמינות לביצוע הפרויקט, היקף תכנית הבנייה, היכרות עם התחום וכן היכרות עם היועץ הספציפי ועוד.

הייעוץ האדריכלי נוגע ללא מעט תחומים בחיינו: מכירה וקנייה של נכס, בדיקת דירה לפני קנייה, התמודדות עם קבלני דירות בסיטואציות שונות במהלך החיים ועוד. היוועצות באיש מקצוע טרם רכישת דירה יכולה למנוע הוצאות של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים על טעויות שהתבצעו בתהליך הבנייה.